VOSZ Nógrád Vármegyei Szervezete munkájának rövid történeti áttekintése
A VOSZ (Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége) Nógrád Vármegyei Szervezete 1999-től szolgálja a helyi vállalkozói közösséget, elősegítve a gazdasági növekedést és a munkaadók érdekeinek képviseletét. Az elmúlt több, mint negyed évszázad alatt számos kihívással és eredménnyel gazdagodtunk, melyek hozzájárultak szervezetünk folyamatos fejlődéséhez és megerősödéséhez.
Kezdetek (1999-2004)
1999-ben a VOSZ országos szövetsége kiterjesztette tevékenységét Nógrád megyére, felismerve a helyi vállalkozások és munkáltatók speciális igényeit és kihívásait. Az első években a szervezet alapvető feladatai közé tartozott a tagtoborzás és a helyi gazdasági élet szereplőinek megismertetése a VOSZ céljaival. A kezdeti időszakban sikerült megalapozni egy stabil tagsági bázist és a megyei szervezet struktúrájának induláshoz elengedhetetlen alapköveit.
Növekedés és bővülés (2005-2010)
A következő években a VOSZ Nógrád Vármegyei Szervezete dinamikus növekedést mutatott. Számos helyi rendezvényt, konferenciát és workshopot szerveztünk, melyeken a vállalkozók megoszthatták tapasztalataikat és új üzleti lehetőségeket fedezhettek fel. Ezen időszak alatt kiemelten fontos volt a kapcsolatépítés és a helyi gazdasági szereplők közötti együttműködés erősítése. A szervezet tevékenységi körét folyamatosan bővítette, a felmerülő vállalkozói igények mentén igyekezett programokkal támogatni tagjait.
Innováció és modernizáció (2011-2016)
A technológiai fejlődés és a digitális átalakulás időszaka a VOSZ Nógrád Vármegyei Szervezete számára is új kihívásokat hozott, amelyhez a szervezet igyekezett rugalmasan alkalmazkodni. Ebben az időszakban került létrehozásra a szervezet honlapja annak érdekében, hogy az információkhoz való hozzáférést minél könnyebben biztosíthassuk tagjaink számára.
A szolgáltató és információs Irodánk ügyintézése a Széchenyi Kártya Program keretében elérhető hiteltermékek igénylési folyamatában komoly segítséget jelentett a helyi vállalkozások számára, így támogatva pénzügyi stabilitásuk fenntartását és elősegítve fejlődésüket.
Kihívások és megújulás (2017-2022)
Az utóbbi években a globális gazdasági kihívások és a pandémia jelentős hatással voltak a helyi vállalkozásokra. A VOSZ Nógrád Vármegyei Szervezete aktívan részt vett a válságkezelésben, támogatta a vállalkozások túlélését és alkalmazkodását az új körülményekhez. Szervezetünk rugalmasan reagált a változásokra, és továbbra is biztosította a szükséges támogatást és képviseletet tagjai számára.
Az Iroda támogatásával a vállalkozók könnyebben navigálhattak a hiteltermékek között, gyorsabban és hatékonyabban juthattak hozzá a szükséges pénzügyi forrásokhoz, így biztosítva a megye gazdasági növekedését és a helyi üzleti közösség megerősödését.
A Széchenyi Kártya Program különösen fontos volt a kis- és középvállalkozások számára, amelyek a leginkább rászorultak a pénzügyi támogatásra. A program célja, hogy megfizethető és könnyen elérhető hiteleket biztosítson, amelyek segítenek a vállalkozásoknak a mindennapi működés finanszírozásában, valamint a növekedési lehetőségek kiaknázásában. A VOSZ Nógrád Vármegyei Szervezete által nyújtott tanácsadás és ügyintézés jelentősen hozzájárult ahhoz, hogy a vállalkozók maximálisan kihasználhassák ezeket a pénzügyi eszközöket.
Az iroda munkatársai nemcsak a hiteligénylési folyamatban nyújtottak segítséget, hanem személyre szabott tanácsokkal látták el a vállalkozókat, támogatva őket üzleti terveik kidolgozásában és megvalósításában. Ezzel a komplex szolgáltatással a VOSZ Nógrád Vármegyei Szervezete nemcsak a pénzügyi stabilitás fenntartásában, hanem a hosszú távú, fenntartható fejlődés elősegítésében is aktívan részt vett, erősítve ezzel a helyi gazdaság alapjait.
A jövő felé (2023-)
25 év tapasztalatával a háta mögött a VOSZ Nógrád Vármegyei Szervezete készen áll arra, hogy továbbra is támogassa a helyi vállalkozások fejlődését és sikerét.
Terveink szerint a következő években a fenntarthatóság és a társadalmi felelősségvállalás kiemelt szerepet kap szervezetünk tevékenységében. Környezettudatos programokhoz csatlakozva célunk, hogy elősegítsük a helyi vállalkozások ökológiai lábnyomának csökkentését és a fenntartható üzleti gyakorlatok ESG-szemléletű elterjesztését. Emellett támogatni kívánjuk a helyi közösségi kezdeményezéseket és fokozni szeretnénk együttműködésünket civil szervezetekkel a társadalmi jólét növelése érdekében.
Célunk, hogy erősítsük a közösségi összefogást, elősegítsük a fenntartható gazdasági növekedést. A VOSZ komplex vállalkozásfejlesztésfejlesztési stratégiája jóvoltából dedikált tanácsadó munkájával kívánjuk támogatni a vállalkozói igények felmérését és egy olyan rendszer kialakítását, amely elősegítheti tagjaink versenyképességének növelését.
Az innováció támogatása és a fiatalok bevonása mellett, még szorosabb együttműködésre kívánunk lépni a helyi és országos szervezetekkel, valamint azon szeretnénk dolgozni, hogy szolgáltatásainkat folyamatosan fejlesszük a változó igényekhez igazodva.
Köszönjük mindazoknak, akik hozzájárultak szervezetünk eddigi sikeréhez, és bízunk benne, hogy a következő években is együtt dolgozhatunk Nógrád vármegye gazdasági fejlődéséért.